Історія виникнення дерев’яних духових інструментів, їх розвиток та порівняння з сучасними
DOI:
https://doi.org/10.31392/UDU-nc.series14.2024.32.17Ключові слова:
музичний інструмент, флейта, гобой, кларнет, фагот, механіка, клапанАнотація
У статті охарактеризовано процес розвитку дерев'яних духових інструментів: флейти, гобою, кларнета, фаготу. Описано процес вдосконалення їх механіки, починаючи з найдавніших прототипів і завершуючи класичними моделями. Проаналізовано процес становлення флейти, починаючи від зразків XVII ст. Згадано про існування і більш ранніх моделей флейти, поширених у Візантії, Угорщині X-XII ст. Доведено факт наявності різних моделей, строїв D та E, поширених у барокову добу. Описано характер еволюції гобою, починаючи з найдавніших прототипів (авлос, сурнай, хаутбой) і завершуючи остаточним набуттям сучасного вигляду, що сталося у Франції в середині ХІХ століття. Окреслено характер еволюції і поширення кларнета у європейському мистецтві XVIII-XIX ст. Проаналізовано процес вдосконалення фаготів протягом XVII-XVIII століть. Встановлено, що процес вдосконалення і набуття флейти, гобою, кларнета і фаготу відбувався у різних західноєвропейських містах. Виявлено, що для усіх них використовувалися різні матеріали, зокрема деревині і слонова кістка. Встановлено, що основний напрям еволюції інструментів полягав у збільшенні кількості клапанів, покращення форм інструменту, задля чистішого звуковидобування і зручної аплікатури. Відзначено, що сучасні (або близькі до сучасних) моделі з’явилися в період з кінця XVIII по середину ХІХ століть.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Науковий часопис Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Серія 14. Теорія і методика мистецької освіти
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.