Подання
Вимоги до подання
Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.- Файл подання є документом у форматі Microsoft Word, OpenOffice, RTF або WordPerfect.
- Це подання раніше не було опубліковане і не надсилалося на розгляд до редакцій інших журналів (або вкажіть пояснення у коментарях для редактора).
- Веб-посилання у тексті супроводжуються повними коректними адресами URL.
- "У виданні не публікуються статті, що ґрунтуються на посиланнях країни-агресора".
- Текст відповідає вимогам щодо стилістики та бібліографії, викладеним у Керівництві для авторів розділу "Про журнал".
Керівництво для авторів
ВИМОГИ ДО РУКОПИСІВ СТАТЕЙ
у фаховому в галузі політології виданні України (категорії «Б»)
«Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 22. Політичні науки та методика викладання соціально-політичних дисциплін»
Редакційна колегія приймає до розгляду рукописи раніше не опублікованих наукових праць, що представляють результати сучасних досліджень в галузі політології, зокрема з історії політичних вчень, теорії політики, порівняльної політології, проблем політичної модернізації та транзитивних процесів, прикладної політології, політичної аналітики та прогнозування, методики викладання політичних наук, науково-педагогічного досвіду вітчизняних та зарубіжних політологів тощо.
Редакційна колегія приймає до друку рукописи виключно за умови їх відповідності вимогам до публікацій у наукових фахових виданнях. До розгляду приймаються рукописи з оригінальним авторським текстом. За точність цитування та наведених у статтях наукових фактів, цифр, інших відомостей відповідають автори. Редколегія може не поділяти світоглядних переконань та концептуальних позицій авторів.
Вимоги для оформлення тексту: текст набирається в редакторі Microsoft Word for Windows; поля: верхнє та нижнє – 20 мм, праве – 10 мм, ліве – 30 мм; шрифт Times New Roman, кегель 12 пт, інтервал – 1; абзацний відступ – 10 мм. Вирівнювання тексту: по ширині (переноси слів не допускаються, між словами зберігається тільки один пробіл, табуляцію не застосовувати). Рукопис статті подається у форматі .doc або .rtf.
Важливо дотримуватися пропонованої структури статті (див. приклад).
Важливо використовувати кутові лапки; розрізняти символи дефіс і тире; виставляти нерозривні пробіли між ініціалами та прізвищем, датою і роком і подіб. (напр. М. П. Драгоманов; с. 22–28; м. Київ); по тексту уніфікувати скорочення; розшифровувати абревіатури при першому згадуванні; між словами залишати по одному пробілу.
Рисунки і таблиці оформляються згідно чинного держстандарту. Схеми, графіки, діаграми, формули і таблиці повинні бути складені безпосередньо в текстовому редакторі й розміщені строго в межах зазначених вище розмірів сторінки. Формат таблиць і рисунків лише книжковий. Таблиці мають бути виконані в чорно-білому режимі. Назва таблиці розміщується над нею, набирається окремо, нумерується арабськими цифрами (Табл. 1. … Табл. 2. … і т.д.). Підпис до рисунку набирається окремо від нього, розміщується під ним і нумерується арабськими цифрами (Рис. 1. … Рис. 2. і т. д.).
Посилання на джерела в тексті, а також список використаних джерел і транслітерований список оформлюються за APA Style (7th edition). Ознайомитися з прикладами можна нижче. Перелік джерел розташовується з підзаголовком «Використані джерела» та оформлюється мовою оригіналу. Джерела в переліку нумеруються вручну (без використання функції меню Word «Формат – Список – Нумерований»). У списку джерело вказується лише один раз (слід уникати «Там же», «Наведена праця» та подіб.). У бібліографічному описі джерела рекомендуємо відображати цифрові ідентифікатори (DOI) (за наявності). У разі, якщо DOI відсутній, слід використовувати для електронних ресурсів URL посилання на джерело.
Мова рукопису – українська, англійська.
Обсяг основного тексту статті (без анотацій і списку використаних джерел) повинен становити не менше 20000 знаків з пробілами.
Стаття супроводжується авторською довідкою: прізвище, ім’я, по батькові, наукові звання та ступінь, посада, місце роботи, контактний телефон, адреса електронної пошти, місто та країна. Ця інформація надається українською, англійською мовами. Обов’язковим є зазначення ідентифікатора ORCID (зареєструватися можна на сайті).
Видавець забезпечує якісне незалежне рецензування поданих для публікації матеріалів вченими, які здійснюють дослідження за спеціальністю, мають публікації у фахових виданнях (в т.ч. у закордонних виданнях, включених до Web of Science Core Collection та/або Scopus тощо). Організація внутрішнього та зовнішнього рецензування рукописів покладається на редакційну колегію збірника. У разі необхідності редакційна колегія може відправити статтю автору на доопрацювання. Редакція залишає за собою право редагування текстів статей, а також відхилення рукописів, якщо вони не відповідають вимогам чи тематичному спрямуванню видання. Редакція проінформує авторів про результати рецензування статті, затвердження до друку та про її оплату.
Вартість публікації: Вартість 1 сторінки статті становить 85 грн. Вартість публікації враховує витрати, пов’язані з послугами видавництва, отриманням doi для статті та збірника, редагуванням, обслуговуванням вебсайту журналу тощо.
Прізвища, імена та електронні адреси, що надаються користувачами сайту видання, використовуються лише для реалізації внутрішніх технічних завдань; вони не будуть поширюватися та передаватися стороннім особам.
Авторський примірник видання можна отримати безкоштовно за адресою: Україна, м. Київ, вул. Тургенєвська 8/14, каб. 14-8. Надсилання видання здійснюється «Новою поштою» коштом автора.
Контакти: sj.politicalsciences@gmail.com, +38(044) 486-25-83.
ТИПОВА СТРУКТУРА СТАТТІ
- УДК;
- ПРІЗВИЩЕ, ІМ’Я, ПО БАТЬКОВІ АВТОРА;науковий ступінь, вчене звання, місце роботи; електронна пошта, ORCID;
НАЗВА СТАТТІ;
- АНОТАЦІЯ (1800-2000 знаків) та ключові слова (3-10 слів) української мовою (має відображатистислий огляд статті, включаючи актуальність, мету, методи, результати дослідження та висновки);
ОСНОВНИЙ ТЕКСТ СТАТТІ.
У вступі варто врахувати такі елементи:
-постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;
-формулювання цілей і завдань статті;
-аналіз останніх досліджень і публікацій, в яких започатковано розв’язання обраної проблеми і на які спирається автор;
-виокремлення невирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується стаття;
-методи дослідження.
У результатах та дискусіях – основний матеріал із повним обґрунтуванням отриманих результатів.
У висновках до статті окреслюються підсумки проведеного дослідження та перспективи подальших розвідок.
- ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА нумеруються й організовуються в алфавітному порядку, подаютьсямовою оригіналу та оформлюються відповідно до APA Style (7th edition) (ознайомитись можна за посиланням, приклади див. нижче).
! У виданні не публікуються статті, що ґрунтуються на джерелах країни-агресора.
- REFERENCES(транслітерований список джерел) джерела українською та російською мовами транслітеруються латиною, в дужках подається їх назва англійською мовою. Транслітерувати українські джерела можна на сайті https://slovnyk.ua/translit.php, російські – http://www.translit.ru.
- ABSTRACT містить прізвище та ім’я автора, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи; назвустатті, анотацію (1800-2000 знаків) та ключові слова (3-10 слів) англійською мовою.
ПРИКЛАДИ ОФОРМЛЕННЯ ПОСИЛАНЬ НА ДЖЕРЕЛА
Посилання на джерела в тексті оформлюються відповідно до APA Style (7th edition), що передбачає використання методу «автор-дата» у круглих дужках через кому для цитування джерела. Усі внутрішні текстові посилання мають зазначатися в списку використаних джерел. З правилами цитування згідно з APA Style (7th edition) можна ознайомитися за посиланням.
Нижче додатково представлені можливі варіанти посилання на джерела.
Загальне правило |
Приклад |
Якщо цитується загальна ідея джерела чи робиться посилання на всю книгу, статтю чи іншу працю, варто у дужках вказати прізвище автора/авторів і дату публікації відповідного джерела. |
(Гаврилишин, 2009) (Бабкіна та Горбатенко, 2019) (Semigina et al., 2017) |
Якщо посилання є прямою цитатою, окрім прізвища автора/авторів і дати публікації, потрібно також вказувати номери сторінок. Якщо джерело має два автори, варто вказувати прізвища обох. Від трьох та більше авторів зазначаємо прізвище першого і вказуємо «та ін.» / «et al.». |
(Бабкіна, 2020, сс. 9-10) (Новакова, 2020, с. 21) (Lasswell, 1949, pp. 142-143 ) (Inglehart & Welzel, 2005, p. 193) (Денисенко та ін., 2007, с. 12) |
Цитати, які починаються в тексті зі зазначенням автора роботи, оформлюються таким чином: |
На думку О. Бабкіної (2020), «роль теорії політики особливо зростає в епоху демократичних змін» (с. 7). |
Цитати без зазначення автора слід оформлювати так: |
Отже, «стратегічну рекламу відрізняє адресність» (Остапенко, 2019, с. 77), що й використовується в політичних кампаніях. |
В джерелах, які не мають сторінок, ідентифікатором можуть слугувати номери параграфу, розділу, таблиці тощо. |
(Rudrum & Stavris, 2015, Part 1) |
Якщо джерело не має автора, варто вказувати перші слова заголовку джерела. Якщо заголовок довгий, перші два слова. Зазначаючи заголовок джерела в посиланні, варто всі слова починати з великої літери. Для книг та доповідей заголовки пишуться курсивом: |
(Слово о поході, 1999) |
Перші слова назв статей, розділів книг чи вебсторінок, які не мають автора, слід брати в лапки: |
(«Національна Рада», 2019) |
Якщо автором є організація чи державна установа, слід згадати джерело в самому тексті статті: |
У дослідженнях Фонду «Демократичні ініціативи» імені І. Кучеріва (2019) проаналізовано… |
Для авторів, які мають однакові прізвища варто використовувати ініціали імен: |
(В. Андрущенко, 2017) та (Т. Андрущенко, 2019) |
|
|
Якщо є дві та більше робіт одного автора за один рік, варто виокремлювати їх маленькими літерами (a, b, c) після зазначення дати публікації: |
(Горбатенко, 2019a) та (Горбатенко, 2019b) |
Непряме посилання на джерело оформлюється так: |
Як зазначав М. Бахтін, …(цит. за Шайгородський, 2020, с. 34) або (Бахтін, 1979, цит. за Шайгородський, 2020, с. 34)
Bendix writes that… (as cited in Haferkamp & Smelser, p. 15) або (Bendix, 1979, as cited in Haferkamp & Smelser, p. 15) |
Посилання на електронні джерела оформлюються за іменем автора статті: |
(Фесенко, 2020) |
Якщо автор електронної статті невідомий, то за першими словами назви: |
(«Презентація Концепції», 2020) |
Якщо дата публікації електронної статті невідома, використовується абревіатура «н.д.» (немає дати) або «n.d.» (no date): |
(«Політична Культура», н.д.) |
ПРИКЛАДИ ОФОРМЛЕННЯ БІБЛІОГРАФІЧНОГО ОПИСУ
Тип джерела |
Оформлення джерела в списку використаних джерел |
References |
Один автор |
Горбатенко, В. (2019). Футурологія і політика. Київ: Академвидав.
Фромм, Е. (2019). Втеча від свободи (М. Яковлєв). Харків: Клуб Сімейного Дозвілля. (Оригінальна робота опублікована 1941 р.).
Willumsen, D. M. (2017). The Acceptance of Party Unity in Parliamentary Democracies. Oxford: Oxford University Press. |
Horbatenko, V. (2019). Futurolohiia i polityka [Futurology and politics]. Kyiv: Akademvydav. [in Ukrainian].
Fromm, E. (2019). Vtecha vid svobody [Escape from Freedom]. (M. Yakovliev). Kharkiv: Klub Simeinoho Dozvillia. (Oryhinalna robota opublikovana 1941 r.). [in Ukrainian].
Willumsen, D. M. (2017). The Acceptance of Party Unity in Parliamentary Democracies. Oxford: Oxford University Press. |
Два автори |
Парахонський, Б. та Яворська, Г. (2019). Онтологія війни і миру: безпека, стратегія, смисл. Київ: НІСД.
Inglehart, R. & Welzel, Ch. (2005). Modernization, Cultural Change, and Democracy: The Human Development Sequence. New York: Cambridge University Press. |
Parakhonskyi, B. & Yavorska, H. (2019). Ontolohiia viiny i myru: bezpeka, stratehiia, smysl. [Ontology of war and peace: security, strategy, meaning]. Kyiv: NISD. [in Ukrainian].
Inglehart, R. & Welzel, Ch. (2005). Modernization, Cultural Change, and Democracy: The Human Development Sequence. New York: Cambridge University Press. |
Від трьох авторів |
Денисенко, В., Климончук, В. та Привалов, Ю. (2007). Дискурс свободи: утопія та реальність вибору. Львів: Астролябія. |
Denysenko, V., Klymonchuk, V. & Pryvalov, Yu. (2007). Dyskurs svobody: utopiia ta realnist vyboru. [The discourse of freedom: utopia and the reality of choice]. Lviv: Astroliabiia. [in Ukrainian]. |
Видання за редакцією, без зазначення авторів |
Кулик, В. (Ред.). (2020). Інтерпретації російсько-українського конфлікту в західних наукових і експертно-аналітичних працях. Київ: ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України. |
Kulyk, V. (Red.). (2020). Interpretatsii rosiisko-ukrainskoho konfliktu v zakhidnykh naukovykh i ekspertno-analitychnykh pratsiakh. [Interpretations of Russian-Ukrainian conflict in Western scientific and expert-analytical works]. Kyiv: IPiEND im. I. F. Kurasa NAN Ukrainy. [in Ukrainian]. |
Багатотомне видання |
Рафальський, О., Калакура, Я., Коцур, В. та Юрій, М. (2020) Антропологічний код української культури і цивілізації. (Книга 1). Київ: ІПіЕНД ім. І. Ф. Кураса НАН України.
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса (2016). Політична наука в Україні. 1991-2016. (Том 1). Київ: Парламентське видавництво. |
Rafalskyi, O., Kalakura, Ya., Kotsur, V., & Yurii, M. (2020) Antropolohichnyi kod ukrainskoi kultury i tsyvilizatsii. [Anthropological code of Ukrainian culture and civilization]. (Knyha 1). Kyiv: IPiEND im. I. F. Kurasa NAN Ukrainy. [in Ukrainian].
Instytut politychnykh i etnonatsionalnykh doslidzhen im. I. F. Kurasa (2016). Politychna nauka v Ukraini. 1991-2016. [Political science in Ukraine. 1991- 2016]. (Tom 1). Kyiv: Parlamentske vydavnytstvo. [in Ukrainian]. |
Стаття в періодичному виданні |
Бабкіна, О. (2011). Політико-правова культура демократичного типу: проблеми формування. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 22. Політичні науки та методика викладання соціально-політичних дисциплін, Вип. 5, 5-10. http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nchnpu_022_2011_5_ |
Babkina, O. (2011). Polityko-pravova kultura demokratychnoho typu: problemy formuvannia. [Political and legal culture of the democratic type: problems of formation]. Naukovyi chasopys Natsionalnoho pedahohichnoho universytetu imeni M. P. Drahomanova. Seriia 22. Politychni nauky ta metodyka vykladannia sotsialno-politychnykh dystsyplin, Vyp. 5, 5-10. http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nchnpu_022_2011_5_3 [in Ukrainian]. |
|
Шайгородський, Ю. (2020). Медіапсихологічні чинники електорального вибору – 2019. Науковий часопис Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 22. Політичні науки та методика викладання соціально-політичних дисциплін, Вип. 28, 30-42. https://doi.org/10.31392/NPU- |
Shaihorodskyi, Yu. (2020). Mediapsykholohichni chynnyky elektoralnoho vyboru – 2019. [Media psychological factors of electoral choice 2019]. Naukovyi chasopys Natsionalnoho pedahohichnoho universytetu imeni M. P. Drahomanova. Seriia 22. Politychni nauky ta metodyka vykladannia sotsialno-politychnykh dystsyplin, Vyp. 28, 30-42. https://doi.org/10.31392/NPU-nc.series22.2020.28.05 [in Ukrainian]. |
Стаття в публіцистичному виданні |
Viktorov, M., Malko, R. & Chabarai, H. (2019, Aug.). Behind the party scenes. The Ukrainian Week, #8 (138). 19-21. |
Viktorov, M., Malko, R. & Chabarai, H. (2019, Aug.). Behind the party scenes. The Ukrainian Week, #8 (138). 19-21. |
Тези конференцій |
Остапенко, М. (2019, квітень, 17). Громадянське суспільство в Україні: полулізм VS плюралізм. [Міжнародна наукова конференція]. Чотирнадцяті юридичні читання. Проблеми імплемнетації національного законодавства між Україною та Європейським Союзом. Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. Київ: Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова. |
Ostapenko, M. (2019, Apr., 17). Hromadianske suspilstvo v Ukraini: polulizm VS pliuralizm. [Civil society in Ukraine: populism VS pluralism].[Mizhnarodna naukova konfernetsiia]. Chotyrnadtsiati yurydychni chytannia. Problemy implemnetatsii natsionalnoho zakonodavstva mizh Ukrainoiu ta Yevropeiskym Soiuzom. Natsionalnyi pedahohichnyi universytet imeni M. P. Drahomanova. Kyiv: Vyd-vo NPU imeni M. P. Drahomanova. [in Ukrainian]. |
Стаття у словнику, енциклопедії |
Бабкіна, О. (2015). Кланово-олігархічна система. В Н. Хома (наук. ред.). Новітня політична лексика (неологізми, оказіоналізми та інші новотвори). (177). Львів: Новий Світ-2000. |
Babkina, O. (2015). Klanovo-oliharkhichna systema. [Clan-oligarchic system]. V N. Khoma (nauk. red.). Novitnia politychna leksyka (neolohizmy, okazionalizmy ta inshi novotvory). (177). Novyi Svit-2000. [in Ukrainian]. |
Колективна праця |
Український центр економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова. (2019). Політична освіта в Україні: стан і перспективи удосконалення. Київ. https://razumkov.org.ua/uploads/article/2019_Politychna_osvita.pdf
Bureau of International Organization Affairs. (2018). U.S. contributions to international organizations, 2017 [Annual report]. U.S. Department of State. https://www.state.gov/u-s-contributions-to-international- organizations/ |
Ukrainskyi tsentr ekonomichnykh ta politychnykh doslidzhen im. O. Razumkova. (2019). Politychna osvita v Ukraini: stan i perspektyvy udoskonalennia. [Political education in Ukraine: status and prospects for improvement]. Kyiv. https://razumkov.org.ua/uploads/article/2019_ Politychna_osvita.pdf [in Ukrainian].
Bureau of International Organization Affairs. (2018). U.S. contributions to international organizations, 2017 [Annual report]. U.S. Department of State. https://www.state.gov/u-s-contributions-to-international-organizations/ |
Електронні ресурси |
Гаврилишин, Б. (2000, вересень, 29) Україна між Сходом та Заходом, Північчю та Півднем. Дзеркало тижня. https://zn.ua/ukr/internal/ukrayina_mizh_shodom_ta_zahodom,_pivnichc hyu_ta_pivdnem.html
Прем’єр-міністр: Бюджет цього року буде виконано (2020, грудень, 03). Урядовий портал. https://www.kmu.gov.ua/news/premyer- ministr-byudzhet-cogo-roku-bude-vikonano |
Havrylyshyn, B. (2000, Sep., 29) Ukraina mizh Skhodom ta Zakhodom, Pivnichchiu ta Pivdnem. [Ukraine between East and West, North and South]. Dzerkalo tyzhnia. https://zn.ua/ukr/internal/ukrayina_mizh_shodom_ta_zaho dom,_pivnichchyu_ta_pivdnem.html [in Ukrainian].
Premier-ministr: Biudzhet tsoho roku bude vykonano (2020, Dec., 03). [The Prime Minister: This year`s budget will be implemented]. Uriadovyi portal. https://www.kmu.gov.ua/news/premyer-ministr-byudzhet-cogo-roku-bude- vikonano [in Ukrainian]. |
Автореферати дисертацій і дисертації |
Гаврилюк, Д. (2015). Абсентеїзм як феномен електоральної культури в контексті демократизації українського суспільства [Автореф. дис… канд. політ. наук]. Київ. Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова.
Семигіна, Т. (2013). Політика охорони громадського здоров’я в Україні у контексті процесів глокалізації (політологічний аналіз) [Дис… д-ра політ. наук, Інститут політичних і етнонаціональний досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України]. ResearchGate. |
Havryliuk, D. (2015). Absenteizm yak fenomen elektoralnoi kultury v konteksti demokratyzatsii ukrainskoho suspilstva. [Absenteeism as a phenomenon of electoral culture in the context of democratization of Ukrainian society]. [Avtoref. dys… kand. polit. nauk]. Kyiv. Natsionalnyi pedahohichnyi universytet imeni M. P. Drahomanova. [in Ukrainian].
Semyhina, T. (2013). Polityka okhorony hromadskoho zdorovia v Ukraini u konteksti protsesiv hlokalizatsii (politolohichnyi analiz). [Public Health Policy in Ukraine in the context of glocalization processes (political analysis)]. [Dys… d-ra polit. nauk, Instytut politychnykh i etnonatsionalnyi doslidzhen im. I. F. Kurasa NAN Ukrainy]. ResearchGate. [in Ukrainian]. |
Нормативно- правові акти |
Закон України Про національну поліцію. №580-VII (2015). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19#Text
Міністерство освіти і науки України. (2018). Наказ Про затвердження Порядку формування Переліку наукових фахових видань України. №32. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0148- 18#Text |
Zakon Ukrainy Pro natsionalnu politsiiu. [On national police] №580-VII (2015). https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19#TextPro [in Ukrainian].
Ministerstvo osvity i nauky Ukrainy. (2018). Nakaz Pro zatverdzhennia Poriadku formuvannia Pereliku naukovykh fakhovykh vydan Ukrainy. [Order on approval of the Procedure for forming the List of scientific professional publications of Ukraine] №32. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0148- 18#Text [in Ukrainian]. |
Положення про конфіденційність
Журнал докладає всіх розумних зусиль для обробки і захисту відповідним чином зібраної персональної інформації. Імена та електронні адреси, вказані користувачами на сайті цього журналу, будуть використані виключно для виконання внутрішніх технічних завдань цього журналу; вони не будуть поширюватись та передаватись стороннім особам.
Розкриття інформації третім особам
Ми ставимося до інформації наших авторів, читачів, рецензентів, як до інформації, яка має приватний і конфіденційний характер. Редакція зобов’язується не розголошувати ваші дані третім особам без вашої згоди або якщо цього вимагає закон.
Видавець зобов'язується не показувати і не обговорювати з іншими особами рукопис за винятком осіб, уповноважених редактором.