ПОЛІТИЧНІ НАСЛІДКИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31392/UDU-nc.series22.2023.33.09

Ключові слова:

глобалізація, інформаційний простір, політичні наслідки, доступність інформації, політичні дискусії, кіберзагрози, демократія, інформаційна безпека.

Анотація

Стаття присвячена дослідженню важливого аспекту сучасного суспільства – політичним наслідкам глобалізації інформаційного простору. В контексті швидкого розвитку технологій та безпрецедентної доступності інформації, цей аспект набуває особливої актуальності, оскільки сучасний світ переживає нові виклики та можливості у сфері політики та суспільства загалом. Автор пропонує широкий огляд впливу глобалізації на поширення та обробку інформації в політичному контексті. Важливим фокусом дослідження є аналіз зростання доступності інформації та його роль у формуванні глобальної свідомості. Медіа, соціальні мережі та інші платформи відіграють значну роль у створенні об'єднаної світової свідомості.

Додатково досліджуються важливі аспекти впливу глобальних акторів, як міжнародні корпорації та неурядові організації, на політичні процеси. Ці суб'єкти здатні впливати на політичні рішення та громадську думку завдяки своїй глобальній присутності та ресурсам. Важливо аналізувати роль цих акторів у зміні політичного ландшафту та їх вплив на прийняття ключових рішень. Стаття приділяє значну увагу аналізу кіберзагроз та інформаційної безпеки в політичному контексті. Зростання кібернетичних загроз та ризиків для національної безпеки вимагає ретельного вивчення та вдосконалення стратегій кібербезпеки для ефективного функціонування політичних систем.

Важливою частиною дослідження є також аналіз впливу глобалізації інформаційного простору на розвиток демократії та зміну парадигми зв'язку між владою та громадянами. Розглядається, як можливо використовувати глобалізацію для сприяння участі громадян у прийнятті політичних рішень, як вона може позитивно вплинути на розвиток демократичних процесів. Стаття пропонує розглянути важливі виклики та можливості, які глобалізація інформаційного простору вносить у сучасний політичний ландшафт. Розуміння цих наслідків відкриває двері до змін та адаптації у сфері політики, сприяючи збалансованому та демократичному розвитку суспільства.

Біографія автора

Роман Побочій, Приватний вищий навчальний заклад "Європейський університет"

аспірант кафедри інформаційної, бібліотечної, архівної справи та соціально-політичних і гуманітарних дисциплін

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-07-16

Як цитувати

Побочій, Р. (2023). ПОЛІТИЧНІ НАСЛІДКИ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ. Науковий часопис УДУ імені Михайла Драгоманова. Серія 22. Політичні науки та методика викладання соціально-політичних дисциплін, 22(33), 85–92. https://doi.org/10.31392/UDU-nc.series22.2023.33.09