ЕТНОПОЛІТИКА: ПРАКТИЧНІ ЗНАННЯ ДЛЯ РЕАЛЬНОГО СВІТУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31392/pnspd.v22i32.1295

Ключові слова:

етнополітика, етнічність, вища освіта, політична наука, документування, політика пам’яті, геноцид

Анотація

Знання про етнічність слугували, а часто й формувались на користь конкретних політичних інтересів, як частина політичних стратегій, передвиборних програм і навіть воєн. У статті осмислюється цінність таких знань для політологів як конкурентоспроможних гравців сучасного ринку праці. Увазі читача пропонується оглядова стаття, яка передусім ґрунтується на аналізі класичних і сучасних наукових текстів із проблем етнополітики. Контент-аналіз окремих політичних програм, резонансних заяв лідерів думок, як і академічних напрацювань допоміг з’ясувати прикладний зміст проблематики. Звернення до популярних ресурсів дозволило зробити деякі висновки про поширені уявлення і твердження з обраної тематики, відкрити додаткові освітні можливості відповідної дисципліни. Проблематика аналізується за трьома основними напрямками: суб’єктів/об’єктів, цінностей, інструментів. У світлі останніх викликів етнополітика описана з точки зору її потенціалу вирішувати реальні індивідуальні, групові, національні та міжнародні проблеми.

Чимало проаналізованих праць сучасних авторів з етнополітики є гостро дискусійними, залишають більше відкритих питань, аніж відповідей, водночас їх аналіз збагачує словниковий апарат політичної науки, а також відкриває нові напрямками для прикладної політичної аналітики. Вибіркові та нормативні дисципліни для майбутніх політологів у сучасній вищій школі можуть почерпнути цінний матеріал у подібних фахових виданнях для критичного аналізу, подальшого дослідження та професійного зростання.

Біографія автора

Ольга Волянюк, Національний Педагогічний Університет імені М.П.Драгоманова

кандидат політичних наук., доцент, доцентка кафедри політичних наук

##submission.downloads##

Опубліковано

2023-02-13

Як цитувати

Волянюк, О. (2023). ЕТНОПОЛІТИКА: ПРАКТИЧНІ ЗНАННЯ ДЛЯ РЕАЛЬНОГО СВІТУ. Науковий часопис НПУ імені М.П. Драгоманова. Серія 22. Політичні науки та методика викладання соціально-політичних дисциплін, 22(32), 99–110. https://doi.org/10.31392/pnspd.v22i32.1295