ІНКЛЮЗИВНИЙ ПРОСТІР: НОРМАТИВНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТА СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ

Автор(и)

  • А.С. Розвад

DOI:

https://doi.org/10.31392/UDU-nc.series19.2024.46.16

Ключові слова:

інклюзивна освіта, особа з особливими освітніми потребами, інклюзивне освітнє середовище, інклюзивний простір

Анотація

У статті розглядаються основні концепції та принципи інклюзивного простору, зокрема фізична доступність, інформаційна доступність та соціальна інклюзивність.

Особлива увага приділяється психологічним аспектам, які покращують інклюзивний простір: психологічній безпеці, емоційній підтримці, індивідуальним підходам до навчання та розвитку соціальних навичок. Також розглядається можливість підвищення обізнаності про інклюзію серед педагогів, батьків та учнів та надання психологічної підтримки дітям та їхнім сім’ям.

Аналіз міжнародних і національних нормативних актів, що регулюють інклюзивний простір, дозволяє зрозуміти законодавчі засади його розвитку. У цій статті розглядаються міжнародні конвенції, закони та політичні декларації, а також діючі програми і законодавчі ініціативи України, спрямовані на створення та підтримку інклюзивного середовища.

У контексті нашого дослідження ми розглянули сучасні тенденції розвитку інклюзивного простору та нормативне забезпечення цих процесів, що дозволить краще зрозуміти, як створювати та підтримувати інклюзивні середовища, які відповідають потребам різних груп населення. Аналіз існуючих практик та законодавчих ініціатив сприятиме визначенню ефективних стратегій для подальшого розвитку інклюзивного простору в Україні.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-10-24

Номер

Розділ

Науковий часопис (Корекційна педагогіка та спеціальна психологія)