РОЗВ’ЯЗУВАННЯ СИСТЕМ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ З КОМП’ЮТЕРНОЮ ПІДТРИМКОЮ

Authors

  • Lystopad V.V. National University of Food Technology

DOI:

https://doi.org/10.31392/NPU-nc.series2.2020.22(29).16

Keywords:

система лінійних алгебраїчних рівнянь, метод Жордана-Гауса, метод Крамера

Abstract

У статті показано можливість застосування електронних таблиць Microsoft Office Excel для розв’язування деяких задач з курсів алгебри та теорії чисел, електротехніки; презентовано спосіб розв’язування системи лінійних алгебраїчних рівнянь за допомогою методу Жордана-Гауса (повного виключення) з використанням Ms Excel; визначено переваги застосування даного методу над традиційними. Наведено приклади застосування теореми Кронекера-Капеллі, яка використовується для з’ясування питання про сумісність системи лінійних рівнянь будь-якої розмірності та її розв’язок за позитивної відповіді на питання сумісності. Розкрито можливості, використання програми Ms Excel для розв’язування системи лінійних алгебраїчних рівнянь за методами Крамера, Гауса, перетворень (Жордана-Гауса), що виявляються в опосередкованому формуванні навичок програмування та у суттєвій економії часу на виконання цих завдань.

З огляду на те, що в сучасній освіті простежується тенденція скорочення годин на вивчення математичних дисциплін, актуальним є впровадження інформаційних технологій в процес навчання за окремими темами курсу вищої математики, що дозволить урізноманітнити форми та способи оволодіння новим змістом; підвищить мотивацію навчальної діяльності студентів; дасть змогу студентам в короткий термін самостійно опрацьовувати матеріал та отримати нові знання та досвід застосування для їх подальшого використання у фаховій діяльності. Застосування комп’ютера на занятті в 4-5 разів збільшить обсяг опрацьованого матеріалу, сприятиме формуванню у студентів навичок елементів програмування, самоконтролю та перевірки правильності результатів. У роботі зазначено, що застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій допомагає економити час викладача на підготовку самостійних робіт та їх перевірку; наведено зразки завдань для самостійного виконання.

Розглянутий спосіб розв’язування систем лінійних алгебраїчних рівнянь можна застосувати до деяких задач матричного аналізу, векторної алгебри, задач оптимізації у математичному програмуванні та до розв’язування систем лінійних нерівностей тощо, що потребує подальших наукових розвідок.

Author Biography

Lystopad V.V., National University of Food Technology

Candidate of Physical and Mathematical Sciences, Associate Professor
Associate Professor of Higher Mathematics. prof. Mozhara VI

Published

2020-02-20

How to Cite

Lystopad В. В. (2020). РОЗВ’ЯЗУВАННЯ СИСТЕМ ЛІНІЙНИХ РІВНЯНЬ З КОМП’ЮТЕРНОЮ ПІДТРИМКОЮ. Scientific Journal of the Mykhailo Dragomanov Ukrainian State University. Series 2. Computer-Oriented Learning Systems, (22(29), 115–122. https://doi.org/10.31392/NPU-nc.series2.2020.22(29).16

Issue

Section

Статті