ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ АКТУАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ

Автор(и)

  • Брескіна Лада Валентинівна ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»
  • Рубанська Ольга Яківна ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»

DOI:

https://doi.org/10.31392/NPU-nc.series2.2020.22(29).17

Ключові слова:

дистанційне навчання, змішане навчання, ефективна комунікація, синхронне навчання, підготовка учителів, асинхронне навчання

Анотація

Стаття присвячена аналізу проблем запровадження дистанційних форм навчання в сучасну методику вищої та загальноосвітньої школи. Навчання у вишах та в загальноосвітніх закладах має низку відмінностей, пов’язаних з відмінностями методик навчання дітей та молоді різних вікових категорій, але недоліки при впровадженні дистанційних форм навчання були виявлені схожі. Особливе значення це набуває при підготовці майбутніх учителів в педагогічних вишах, коли студенти в ході підготовки в педагогічному університеті придбають досвід використання дистанційних технологій, який потім можуть запроваджувати в своєї професійної діяльності, тобто при навчання учнів в загальноосвітньому навчальному закладі. Таким чином нами проводиться паралель між підготовкою студентів педагогічних університетів та учнів в школах.

Метою написання роботи є формування загальних підходів для підготовки майбутніх учителів в галузі використання сучасних інформаційних технологій у навчанні. В роботі наводяться приклади використання інформаційних технологій у навчанні за останні 15 років та надаються висновки щодо підвищення ефективності навчання в умовах використання сучасних інформаційно-комунікаційних засобів, які постійно змінюються (модифікуються, або повністю зникають).

Одержані протягом багаторічної роботи результати можна застосовувати при підготовці студентів педагогічних університетів. Особлива увага в роботі приділяється підготовці учителів інформатики. Наведені в роботі результати експериментального використання дистанційних форм навчання та ефективної комунікації базуються на досвіді роботи зі студентами та співпрацівниками кафедри прикладної математики та інформатики Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» та з учнями Одеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 73. Розглядаються особливості реалізації навчання за синхронною та асинхронною формою (синхронне навчання та асинхронне навчання).

Біографія автора

Брескіна Лада Валентинівна, ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського»

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної математики та інформатики

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-02-20

Як цитувати

Брескіна, Л. В., & Рубанська, О. Я. (2020). ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ АКТУАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ. Науковий часопис Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Серія 2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання, (22(29), 122–133. https://doi.org/10.31392/NPU-nc.series2.2020.22(29).17

Номер

Розділ

Статті