ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД ДО НАВЧАННЯ ОСНОВ ЗАХИСТУ ДАНИХ У РАМКАХ ІНФОРМАТИЧНОЇ ОСВІТИ

Автор(и)

  • Гризун Людмила Едуардівна Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди
  • Суворова Ольга Василівна Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 44 Харківської міської ради

DOI:

https://doi.org/10.31392/NPU-nc.series2.2020.22(29).05

Ключові слова:

основи захисту даних, практико-орієнтований підхід, інформаційна безпека.

Анотація

Виходячи з проведеного аналізу наукових та навчально-методичних джерел та вимог до здобувачів сучасної інформатичної освіти, в роботі встановлено актуальність впровадження практико-орієнтованого підходу до вивчення основ захисту даних та визначено необхідність розробки комплекту відповідних практичних завдань. Відповідно до мети, в роботі охарактеризовано розроблений комплект дидактичних завдань різних типів для реалізації практико-орієнтованого підходу до навчання основ захисту даних у рамках інформатичної освіти. Завдання усіх типів спрямовані на формування досвіду використання отриманих знань під час розв’язування реальних життєво-значущих проблем із захисту даних. Застосування розроблених завдань сприятиме одержанню молоддю стійких навичок застосування сучасних інструментів захисту даних, формуванню їхнього соціально-свідомого ставлення до реальних загроз інформаційній безпеці та коректної поведінки в разі виникнення небезпечних ситуацій.

Відповідно до чинних навчальних програм для національних навчальних закладів, навчання за темами курсу інформатики, пов’язаними із зазначеними проблемами, має на меті формування в учнів системи відповідних знань і вмінь, та набуття певних навичок. Відповідно до цього охарактеризовано розроблену систему завдань для реалізації практико-орієнтованого підходу до навчання основ захисту даних. Встановлено актуальність впровадження практико-орієнтованого підходу до навчання основ захисту даних та визначено необхідність розробки комплекту відповідних практичних завдань. Виконання такої системи завдань для реалізації практико-орієнтованого підходу сприятиме одержанню молоддю стійких навичок застосування сучасних інструментів захисту даних.

Навчання основ інформаційної безпеки та захисту даних посідає провідне місце в інформатичній освіті як середнього, так і вищого рівнів.

Біографії авторів

Гризун Людмила Едуардівна, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди

доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри інформатики

Суворова Ольга Василівна, Харківська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 44 Харківської міської ради

вчитель інформатики

 

##submission.downloads##

Опубліковано

2020-02-20

Як цитувати

Гризун, Л. Е., & Суворова, О. В. (2020). ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД ДО НАВЧАННЯ ОСНОВ ЗАХИСТУ ДАНИХ У РАМКАХ ІНФОРМАТИЧНОЇ ОСВІТИ. Науковий часопис Українського державного університету імені Михайла Драгоманова. Серія 2. Комп’ютерно-орієнтовані системи навчання, (22(29), 40–45. https://doi.org/10.31392/NPU-nc.series2.2020.22(29).05

Номер

Розділ

Статті